Szukaj
  • Estera Matras

Sesje noworodkowe - czyli wszystko co musi wiedzieć mama przed sesją <3

Zaktualizowano: 13 sty 2021

Hej kochani, z racji tego, iż wykonuję sporo sesji noworodkowych postanowiłam poświęcić chwilę aby dogłębnie i szczegółowo wyjaśnić ten temat, z całą pewnością będzie on bardzo pomocny dla przyszłych lub obecnych mam, które chętne są na wykonanie tego typu sesji.


A więc zacznijmy od tego kiedy najlepiej wykonać taką sesję?


Najlepszy czas na wykonanie sesji to DWA PIERWSZE TYGODNIE ŻYCIA NASZEGO MALUSZKA. Noworodki w tym czasie bardzo dużo śpią, a ich sen jest spokojny i głęboki. Można je wówczas łatwo ułożyć w bezpieczne pozy, które pięknie wyglądają na fotografiach. W trzecim tygodniu życia maleństwa oraz po, może pojawić się trądzik niemowlęcy, a ono samo będzie miało mniej spokojny sen i będzie trudniej je ułożyć w pozycjach, które przypominają leżenie w brzuszku mamy.


Kiedy umówić się na sesję?

Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze przed porodem. Gdy znamy już przybliżony termin porodu, warto skontaktować się ze mną już wtedy i zarezerwować wstępnie datę sesji. Oczywiście niektórym maluchom często spieszy się na świat, bądź wręcz odwrotnie dlatego ostateczny termin sesji uzgadniamy zaraz po wyjściu ze szpitala.


Jak przygotować się do sesji?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w zapas pieluszek oraz mleka, a samemu podejść do sesji ze spokojem. Pomieszczenie, w którym będzie wykonywana sesja zawsze jest odpowiednio nagrzane, bo nasz Skarb będzie pozował w głównej mierze nago lub w cieniutkich strojach i owijkach. W czasie sesji jeżeli jest potrzeba korzystam dodatkowo z przenośnego grzejniczka, który zwiększa temperaturę w otoczeniu noworodka i sprawia, że będzie się on czuł niezwykle komfortowo. Wszystkimi kocykami, akcesoriami, ubrankami i ozdobami nie należy się martwić. Wszelkie gadżety do sesji zapewniam ja.


Jak długo trwa tego typu sesja?

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj od 2 -3h, czasami dłużej. Długość sesji zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i ululać do snu. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu i stresu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera.


Gdzie będzie odbywała się sesja?


Sesje możemy wykonać w moim domowym studio na terenie Lubska, bądź w domu u klienta (będzie to fotografia lifestyle, bardzo naturalna, bez zbędnego pozowania i stresów)Masz więcej pytań?

Chętnie na nie odpowiem!

www.facebook.com/pg/EsteraMatrasPhotography

tel. 733 435 127
396 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dusty Lovers.