Szukaj
  • Estera Matras

Sesja ciążowa od A do Z

Zaktualizowano: 19 cze 2020

Hej kochane przyszłe mamy!

Spora grupa odbiorców na moim instagramie chciała dowiedzieć się jak przebiega sesja brzuszkowa, oraz jak się do niej przygotować. W odpowiedzi siedzę właśnie i piszę dla Was ten post, mam nadzieję, że będzie on niezwykle pomocny i rozwieje wszelkie Wasze wątpliwości!


A więc zacznijmy od tego, że to fantastyczna pamiątka dla kobiet w tym cudownym czasie, do której możemy wracać po latach z uśmiechem na twarzy.


KIEDY NAJLEPIEJ WYKONYWAĆ SESJE CIĄŻOWĄ?


Z doświadczenia wiem, że brzuszki najlepiej prezentują się w 7-8 miesiącu ciąży, są już pięknie zarysowane,okrąglutkie i widoczne, a przyszłe mamy w tym okresie mają dobre samopoczucie.

Nie warto czekać ze zdjęciami do ostatniej chwili, każda z Pań ciążę znosi inaczej, w ostatnim miesiącu kobiety mogą czuć się zmęczone oraz niezbyt komfortowo stojąc przed obiektywem. Możliwe również, że maluszek będzie chciał przyjść na świat nieco wcześniej.


GDZIE WYKONAĆ TEGO TYPU SESJĘ?


Opcje są III:

- plener

- studio

- własne cztery kąty ( sesja lifestyle), którą osobiście uwielbiam najbardziej <3


CO WYBRAĆ?

To raczej indywidualna kwestia. Nigdy nie narzucam klientom, tego gdzie miałaby się odbyć, mogę jedynie zaproponować kilka miejsc, oraz to jak jak ja to widzę, ale ostateczną decyzję zostawiam przyszłym rodzicom.


Wszystkie rodzaje są przepiękną pamiątką i mają w sobie coś magicznego!

Dbam o to, aby atmosfera na sesji była przyjemna i obyło się bez zbędnych stresów.

Zawsze doradzę i podpowiem jak korzystnie się "ustawić" do zdjęć.


Sesje lifestylowe oraz w plenerze w przeciwieństwie do studyjnych są dużo bardziej na luzie, z tego co zaobserwowałam przez lata wykonywania zdjęć, klienci zdecydowanie lepiej i swobodniej się przy nich czują ( uwielbiam w nich naturalność i brak jakiegokolwiek skrępowania ).


Sesja ciążowa w studiu ma nieco inny charakter niż sesje w plenerze, jest nieco bardziej intymna. Preferuję czysty i minimalistyczny styl bez zbędnych ozdób, dodatków i rozpraszaczy uwagi, ponieważ lubię skupiać całą uwagę na przyszłej mamie, jej brzuszku, aby podkreślić wyjątkowość stanu, jakim niewątpliwie jest ciąża.


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ? JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?


Przyszłym mamą zapewniam makijaż, aby w tym dniu mogły poczuć się pięknie i wyjątkowo! Wspólnie przed sesją ustalamy co zabrać ze swojej garderoby.CZY NA SESJĘ MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ Z PARTNEREM?


OCZYWIŚCIE! Wasi partnerzy zawsze są bardzo mile widziani. Ich obecność często dodaje kobietom otuchy, a także pozwala stworzyć wiele wspólnych, romantycznych ujęć.
Mam nadzieję, że udało mi się nieco rozwiać Wasze wątpliwości.

Jeżeli macie więcej pytań śmiało piszcie/ dzwońcie, chętnie odpowiem!


Buziaki :*299 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dusty Lovers.